PROFBUD Cup 2015: Sparta Zabrze

Piątym zespołem, która zagra w turnieju PROFBUD Cup 2015 jest Akademia Piłkarska Sparta Zabrze! Będzie to pierwszy występ tej drużyny w Krośnie. Sparta to nowa siła futbolu młodzieżowego, która zdążyła już mocno zaznaczyć swoją obecność na piłkarskiej mapie Polski wygrywając w tym roku Wielki Finał Deichmann Minimistrzostw dla drużyn z rocznika 2006. AP Sparta Zabrze z rocznika 2006 to także zwycięzcy Mini Ligi Śląsko – Opolskiej z 2014 roku.

sparta_zabrze_herb

Cytując za stroną internetową  www.apsparta.eu„Udział w turniej piłkarskim to przede wszystkim sprawdzian dla psychiki młodych zawodników i relacji w drużynie. Na treningach można w mniejszym lub większym stopniu ocenić poziom techniczno-taktyczny zawodnika, który może mieć całkowicie inne przełożenie na mecz, ze względu właśnie na akcent mentalny. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby tych gier było jak najwięcej! Dodatkowo rywalizacja sportowa w duchu „fair play” uczy od najmłodszych lat szacunku do drugiej osoby oraz rozwija cechy charakteru, które w dorosłym życiu są bardzo przydatne. Dla młodych piłkarzy, to również pierwsze kroki w długiej i żmudnej karierze piłkarskiej. Turniej to wielkie święto dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wyjątkową i atrakcyjną imprezę sportową.”

Cieszymy się, że Turniej PROFBUD CUP będzie dla młodych „Spartan” kolejnym sprawdzianem swoich umiejętności.

Trzon zespołu tworzą zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Bagsika jeszcze w Gwarku Zabrze. Od 2014 roku przywdziewają już pomarańczowe barwy Akademii Piłkarskiej Sparta.

Od września bieżącego roku drużyna prowadzona jest przez trenerski duet: Łukasz BagsikDamian Chomiuk.