PROFBUD Cup 2015: Legia Warszawa

Przedstawiamy trzecią drużynę „PROFBUD Cup”. W turnieju po raz pierwszy pojawi się ekipa ze stolicy – Legia Warszawa. W dorosłej piłce w barwach naszych gości występowali wspaniali piłkarze. Czy 5 grudnia 2015 roku w „Hali Krosno” zobaczymy kogoś na miarę Kazimierza Deyny czy Lucjana Brychczego?

Legia to dziesięciokrotny Mistrz Polski, zdobywca 17 Pucharów Polski i 4 Superucharów. W sezonie 1969/70 legioniści dotarli do półfinału Pucharu Europejskich Mistrzów Krajowych, a w latach 1990/91 zagrali w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów.

herb

A co o swojej drużynie mówi trener młodych piłkarzy z Łazienkowskiej?

Rafał Wajman (trener Legii Warszawa – rocznik 2006): „Pierwszy nabór do rocznika 2006 odbył się już przeszło 2 lata temu, od tamtej pory do naszej drużyny przybyło paru chłopców z innych klubów. Legia Warszawa rocznik 2006 liczy 28 chłopców, którzy są podzieleni na dwie grupy: Białą i Zieloną. W sierpniu bieżącego roku rozpoczęliśmy udział w Mazowieckiej Lidze Orlików E2. Wcześniej występowaliśmy w Lidze Klubów Partnerskich, gdzie co tydzień jesienią i wiosną spotykaliśmy się na innym boisku naszych zaprzyjaźnionych klubów w Warszawie i okolicach oraz na boisku przy ul. Łazienkowskiej. Udział w turnieju będzie dla nas kolejnym cennym doświadczeniem i wielką korzyścią zmierzenia się z dobrymi drużynami z Polski.”

Zagłębie Lubin, MOSP Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa … a już jutro poznacie kolejną drużynę, która zagra w turnieju PROFBUD Cup 2015!