PROFBUD Cup: Miejsce rozgrywek – „Hala Krosno”

Prezentowaliśmy już logo oraz głównego sponsora Turnieju „PROFBUD Cup”, teraz czas by przedstawić miejsce, w którym będą toczone zaplanowane na 5 grudnia rozgrywki. Po raz pierwszy w historii PROFBUD Cup zostanie rozegrany nie na parkiecie, a na sztucznej murawie w „Hali Krosno”, co ze szkoleniowego punktu widzenia, z pewnością będzie miało spore znaczenie dla drużyn, które zagrają w tegorocznej edycji turnieju.

„Hala Krosno” to nowoczesny obiekt, który powstał w tym roku. Popularny „balon” wzniósł się w powietrze 18 września, a już 30 września nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

halakrosno_2

Hala ma długość 68 metrów, szerokość 45 metrów i wysokość 13,5 metra w punkcie centralnym. Mecze podczas Turnieju „PROFBUD Cup” będą toczone równocześnie na dwóch boiskach o wymiarach 45 x 20 metrów. Boiska posiadają sztuczną murawę najwyższej klasy „Premier Turf SX60” holenderskiego producenta ACT Global posiadająca certyfikat FIFA 2 STAR. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cechują ją właściwości niemal identyczne, jak w przypadku podłoża naturalnego. Gwarantuje doskonałą stabilność stopy i amortyzację upadków oraz odbić piłki, nie powoduje obtarć podczas upadku czy poślizgu.

Hala posiada trybuny z krzesełkami na 160 miejsc siedzących, z których można śledzić toczące się rozgrywki.

Adres:
ul. Bohaterów Westerplatte 20
www.halakrosno.pl