Beniaminek Krosno partnerem Zagłębia Lubin S.A.

Zagłębie Lubin S.A. podpisało umowę partnerską z Beniaminkiem Krosno. Współpraca zakłada szkolenie młodzieży, w oparciu o system szkolenia Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Zagłębie Lubin S.A. podczas podpisania umowy reprezentowali Dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek oraz Dyrektor Wykonawczy Jacek Jurkiewicz. Beniaminka Krosno reprezentowali Grzegorz Raus i Marek Adamiak.

akademia_zaglebie

„Beniaminek Krosno to nowy partner Zagłębia Lubin, dotychczas lubiński klub współpracował z ośrodkami szkolącymi młodzież w regionie Zagłębia Miedziowego, Dolnego Śląska oraz z województw  lubuskiego i wielkopolskiego. Beniaminek Krosno to dobrze zorganizowany klub, z zapleczem niezbędnym do szkolenia młodzieży w oparciu o system szkolenia przyjęty AP KGHM Zagłębie. Klub z Krosna już zaznaczył swoją obecność w rozgrywkach o randze ogólnopolskiej, w przeszłości  wychowankowie Beniaminka  rywalizowali  z Zagłębiem w turnieju NIKE Premier Cup” –  powiedział  Jacek Jurkiewicz – Dyrektor Wykonawczy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin.

„Bardzo szanujemy to co dzieje się w Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin.  Już od jakiegoś czasu, w pewien sposób współpracujemy i zawsze życzliwie przyjmowano nas podczas staży trenerskich czy meczów towarzyskich.  Filozofia procesu szkolenia dzieci i młodzieży w Lubinie jest  na tę chwilę  zdecydowanie najciekawsza w Polsce. Wiemy, że możemy się wiele nauczyć. Również inwestujemy w młode talenty. Na Podkarpaciu takich nie brakuje. Tylko ciężka praca i systematyczny rozwój w każdej dziedzinie futbolu przyniesie efekty.  Serdeczne pozdrowienia dla Pana  koordynatora Witka Lisa, który od początku naszej znajomości wierzył w Beniaminka i w to co robimy” – podpisanie umowy z Zagłębiem podsumowuje Grzegorz Raus, prezes Beniaminka Krosno.

„Trenerzy obu klubów będą wyjeżdżać wspólnie na staże trenerskie. Będziemy mogli liczyć na stałą współpracę związaną z procesem treningowym, udziałem w konferencjach szkoleniowych i organizowanych turniejach. Koordynator szkolenia z Akademii KGHM jeszcze w tym roku przyjedzie na kilka dni do Krosna przyjrzeć się naszym zajęciom. Zyskają głównie nasi podopieczni” –  zaznaczył Marek  Adamiak – koordynator d.s. organizacyjnych w Beniaminku.  

Trenerzy  Beniaminka  mięli również okazję oglądnąć mecz reprezentacji U-14 Polski i Słowacji (5:0 dla „biało-czerwonych”) oraz zwycięstwo reprezentacji Polski nad Czechami na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.