Warsztaty szkoleniowe „Pozwólmy dzieciom grać”

W miniony weekend Mateusz Knap, trener drużyny Beniaminka U-7 oraz koordynator Bambini Football, wziął udział w organizowanych w Warszawie warsztatach szkoleniowych „Pozwólmy dzieciom grać”. Jak wyglądały owe warsztaty możemy się dowiedzieć z zamieszczonej poniżej wypowiedzi naszego trenera.

 

Mateusz Knap (koordynator Bambini Football, trener): „W ubiegły weekend uczestniczyłem w warsztatach szkoleniowych „Pozwólmy dzieciom grać” organizowanych przez AFK Legion Warszawa. Przez dziesięć intensywnych godzin, wraz z prelegentami i trenerami z całego kraju, staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego w Polsce nie kształci się kreatywnych piłkarzy. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez świetnych fachowców – twórcę Akademii Lecha Poznań – Marka Śledzia, byłych trenerów młodzieży w Escola Barcelona i West Bromwich Albion – Macieja Kruka i Tomasza Janczarka, trenera Jacka Magierę związanego z Legią Warszawa czy najlepszego trenera Ekstraklasy w sezonie 2014/2015 – Michała Probierza. Parę koncepcji i pomysłów zdążyłem już wdrożyć w życie, a spędzony w stolicy czas dał mi sporo do myślenia i rozwinął mnie jako trenera na wielu płaszczyznach. Zależy mi na spełnianiu marzeń dzieciaków i swoich, a droga do tego prowadzi tylko przez ciężką pracę i ciągły rozwój.”

Po raz kolejny trenerzy Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno biorą udział w ciekawych warsztatach i konferencjach podnosząc swoje kwalifikacje i zdobywając wiedzę, która pomoże im w pracy z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia do naszej Szkółki.