Trenerzy Beniaminka o 1 kolejce „PROFBUD Ligi”

Za nami inauguracja rozgrywek PROFBUD Ligi, w minioną sobotę i niedzielę, aż pięć drużyn Beniaminka Krosno wystartowało w tych rozgrywkach, a 21 listopada pierwsze mecze kolejnych dwóch zespołów. Poniżej prezentujemy opinie trenerów drużyn Beniaminka, które wystąpiły w 1 kolejce.

Grzegorz Raus (trener Beniaminka Krosno U-12 „Niebiescy”): „Cieszę się, że inicjatywa, która „siedziała” w głowie jest tak fajnie realizowana. Robert Gleń, Paweł Tomkiewicz i współpracownicy dobrze to „pociągną”. Jeśli chodzi o aspekty szkoleniowe to proszę mi pokazać coś lepszego na tą chwilę. Liczyliśmy, że będzie fajnie, ale nawet nas przerosło zainteresowanie i na zebraniu trenerów w Beniaminku mała analiza. Co do gry mojej drużyny to jestem zadowolony z postawy chłopaków. Trzeba się przestawić z gry 8+1 na małą grę, która ma swoje walory szkoleniowe. Zawodnicy są częściej przy piłce i jest więcej pojedynków 1 na 1. Na PROFBUD Lidze gramy cały czas w ustawieniu, które wymaga dużo zmian pozycji. Wyniki? Kto nie lubi wygrywać. Oczywiście najważniejsze że było kilka meczów emocjonujących gdzie wchodzą do gry aspekty psychiki. Ponadto dobra atmosfera, dynamika zawodów i możliwość obserwacji również drugiej drużyny Beniaminka, którą na PROFBUD Liga prowadzi trener Dobrzański. Tylko grać, grać i grać!”

Karol Dobrzański (trener Beniaminka Krosno U-12 „Biali”): „Czekaliśmy na PROFBUD Ligę, na mecze w „Hali Krosno” i początek rozgrywek okazał się dla nas trudny. Uważam jednak, że z każdym meczem gra wyglądała lepiej, choć niekoniecznie przekładało się to na punkty. Chłopki zgrywają się ze sobą, ponieważ nie wszyscy trenują w jednym zespole. Dużo pracy przed nami i na kolejne mecze w naszej lidze U-12 patrzymy z optymizmem.”

Robert Rachwał (trener Beniaminka Krosno U-11): „Drużyna Beniaminka U-11 miała słabszy dzień. Zabrakło lidera, który pociągnąłby zespół w trudnych chwilach. To były jednak dopiero pierwsze mecze PROFBUD Ligi i jestem przekonany, że chłopcy mogą zagrać już tylko lepiej. Różnica punktowa do czołówki nie jest duża, przed moimi podopiecznymi jeszcze sporo spotkań i mamy w nich sporo do zrobienia. Najważniejsze jednak, by podnosić poziom gry i umiejętności, a rozgrywki PROFBUD Ligi są doskonałą okazją do realizacji tego celu”.

Marek Adamiak (trener Beniaminka Krosno U-10): „Kolejne ciekawe doświadczenie dla zawodników i materiał do analizy dla trenera. Ogólnie wrażenia pozytywne jeśli chodzi o poziom sportowy jaki zaprezentował zespół. Spotkanie z Brzozowem musimy bardzo szybko wymazać z pamięci, natomiast w meczu z UKS 6 Jasło wychodziło nam wszystko, to był chyba najlepszy mecz tej grupy od kiedy razem współpracujemy”.

Robert Gleń (trener Beniaminka Krosno U-9): „Myślę, że formuła PROFBUD LIGI jest jak najbardziej trafna. Pierwszy raz miałem możliwość brać udział w Turnieju, gdzie drużyna na przestrzeni 4 godzin spędza na placu gry tyle minut. Pewnie nie jestem do końca obiektywny, ale myślę, że „Beniaminek Team” wprowadził nowe standardy rywalizacji sportowej młodych piłkarzy. Co do występu drużyny U-9 mam mieszane uczucia. Postanowiłem dać szansę wszystkim moim zawodnikom, nie wszyscy niestety ją wykorzystali. Trochę niepokoi mnie pogłębiająca się różnica w umiejętnościach pomiędzy wiodącą grupą zawodników, a chłopcami o mniejszym potencjale.”