Trenerskie opinie po 1 kolejce PROFBUD Ligi

W miniony weekend w „Hali Krosno” zainaugurowano rozgrywki PROFBUD Ligi. W sobotę i niedzielę zagrały aż cztery z pięciu kategorii wiekowych. Śmiało można powiedzieć, że zaproponowana przez naszą Szkółkę formuła rozgrywek to strzał w dziesiątkę, potwierdzają to również opinie trenerów drużyn, które skorzystały z zaproszenia do gry w PROFBUD Lidze.

Jakub Gruszecki (trener Akademii Piłkarskiej Sanok U-9): „Świetny pomysł, seria turniejów w jednym miejscu i w super warunkach. „Hala Krosno” to świetne miejsce na rozrywanie tego typu turniejów dla dzieci. Nawierzchnia nie sprawia dzieciom problemów z otarciami, idealna do doskonalenia grania piłką. Turniej 2007 stoi na niezwykle wyrównanym poziomie. Rywalizacja z zespołami z całego Podkarpacia i nie tylko to nie lada wydarzenie dla małych zawodników. Dzieci bawią się w piłkę nożną i każdy może wygrać z każdym. My jako trenerzy dbamy o to by wpajać małym dzieciom zasady „Fair Play” i poszanowanie dla rywala. Organizacja stoi na wysokim poziomie. Na pozytywną uwagę zasługuje postawa sędziów. Na szczególna uwagę zasługuje sędzia Szymon Sanocki, który jest niezwykle przyjazny i nie tylko gwiżdże ale i wytłumaczy dzieciom co źle zrobiły. Ogromnie pozytywna osoba tego dnia.”

Grzegorz Cyboroń (trener DAP Dębica U-11): „To wielka przyjemność grać w takich warunkach, organizacyjnie liga ruszyła na bardzo wysokim poziomie. Najważniejsza jest dynamika gier nie ma przestojów, i chłopcy praktycznie cały czas grają. Nasz zespół zagrał kilka fajnych spotkań, jak na pierwszą kolejkę z gry można być zadowolonym, duża rotacja zawodników daje możliwość pogrania wszystkim. Bo przecież po to jest ta liga żeby ogrywać wszystkich zawodników.”

Łukasz Chmura (trener Soccer Ropczyce U-9): „Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych w pierwszej kolejce. W każdym meczu starali się wypaść jak najlepiej, pokazali ogromną ambicję i umiejętności, które stale idą w górę. Gra w PROFBUD Lidze to rewelacyjna sprawa dla młodych zawodników. Mają szansę sprawdzenia się z wymagającymi przeciwnikami, a gra w tak dobrych warunkach w pięknej „Hali Krosno” sprawi że na pewno będą z każdą kolejką grali jeszcze lepiej. Dziękujemy organizatorom za możliwość gry w tak fantastycznie przygotowanych rozgrywkach!”

Czesław Łuszcz (trener Gminnej Szkółki Piłkarskiej Bukowsko U-10): „Gminna Szkółka Piłkarska Bukowsko uczestniczy pierwszy raz w tego typu rozgrywkach, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za dopisanie nas do listy uczestników. Ocena po pierwszej kolejce jest jak najbardziej pozytywna.  Piękny obiekt treningowy wywarł na dzieciach i rodzicach duże wrażenie. Bardzo dobra atmosfera oraz możliwość rozegrania dużej ilości spotkań potęguje zadowolenie dzieci. Imponuje świetna organizacja oraz znakomita oprawa informatyczna, mam tutaj na myśli wyniki i tabele które są niezwłocznie zamieszczane w sieci,  ten element dodaje profesjonalnego smaczku tym rozgrywkom. Oczywiście dla mnie to nieoceniona wartość szkoleniowa, która ma tutaj największe znaczenie. Tak więc czekamy na kolejne spotkania.”

Janusz Sokołowski (trener Akademii Piłkarskiej Jasło U-12): „Turniej traktujemy wyłącznie szkoleniowo. Zgłosiliśmy 20 zawodników, którzy zostali podzieleni na 2 drużyny (niebiescy i zieloni).  W pierwszej kolejce wszystkie drużyny zagrały ofensywnie i tak powinno się grać w tym wieku. Najważniejsza jest radość tych chłopców po każdej strzelonej bramce, bez względu przy jakim wyniku meczu. A sama Hala – mistrzostwo świata!”

Jerzy Czernecki (trener Sandecji Nowy Sącz U-10): „Jestem bardzo zadowolony, że możemy uczestniczyć w PROFBUD Lidze organizowanej przez Szkółkę Beniaminek Krosno. Obiekt na którym rozgrywają się zawody jest przepiękny, niestety my możemy tylko o takim pomarzyć. Warunki treningowe oraz możliwości organizacji różnego typu imprez w takich warunkach muszą przynieść wymierne korzyści sportowe Waszym zawodnikom. Rozgrywki są zorganizowane bardzo profesjonalnie i przebiegają w sposób bardzo dynamiczny. Cała kolejka rozgrywek zamyka się w 4 godzinach w tym efektywnej gry każdego zespołu jest ponad 2 godziny, co na różnego typu turniejach raczej się nie zdarza. Formuła zawodów, duża ilość meczy pozwala zapomnieć zawodnikom ewentualne niepowodzenia lub utrzymywać koncentrację po zwycięstwach, bo zaraz mają kolejny mecz, przez co nie są skupieni na wynikach. Dodam jeszcze, że sędziowanie jest na bardzo wysokim poziomie z dużym wyczuciem, dostosowane do wieku dzieci, preferujące grę. Co do samego występu mojego zespołu, to skupiam się na podnoszeniu jakości naszej gry oraz rozwijaniu umiejętności indywidualnych zawodników. Oczywiście cieszę się, że chłopcy mają gen zwycięzcy, bo to również ważne, wkładają serce w każdy mecz, chcą wygrywać i dzisiaj tak było. Kluczowe jednak jest preferowanie prawidłowych postaw, dobrych zachowań boiskowych oraz podejmowania właściwych decyzji w grze i na tym wspólnie pracujemy. Na koniec dziękuję moim zawodnikom za dzisiejsze zaangażowanie i walkę do końca, rodzicom którzy z nami przyjechali za wsparcie i doping swoich pociech oraz organizatorom za miłe chwile spędzone w Krośnie, do zobaczenia już za dwa tygodnie.”

Waldemar Szafran (trener Wojaka Wojaszówka U-11): „Cieszę  się, że mamy szansę grać w rozgrywkach PROFBUD Ligi. Bardzo podoba mi się formuła turnieju. W ciągu czterech godzin rozegraliśmy dziewięć meczów. Poprzez rywalizację z bardzo dobrymi zespołami wyciągamy wiele wniosków, chłopcy mogą uczyć się od lepszych. Początki są dla nas trudne ale myślę, że w kolejnych rozgrywkach będzie lepiej. Dziękujemy panu Piotrowi Czyżowiczowi – właścicielowi firmy „Forgis” z  Jasła, który ufundował nam komplet dresów i strojów adidasa na występy w lidze.”

Cieszymy się, że PROFBUD Liga została tak miło przyjęta, pozytywne opinie jeszcze bardziej motywują nas jako organizatorów do podnoszenia poziomu organizacyjnego rozgrywek, bo o tym, że dzięki PROFBUD Lidze poziom sportowy uczestniczących w nich drużyn będzie się podnosił jesteśmy przekonani.

Do zobaczenia w kolejnych dniach rozgrywkowych.