Treningi JUDO dla grup U-12 i U-11

Wznawiamy treningi judo dla starszych grup trenujących w Beniaminku Krosno. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany trener Paweł Juryś (trener II klasy judo, mgr wychowania fizycznego i fizjoterapii), który z sukcesami pracuje z młodymi judokami w KS Budo. Bardzo dobrze oceniamy współpracę w ubiegłym roku z trenerem Pawłem i kontynuujemy zajęcia również w tym roku.

Termin zajęć: środa, godz. 17.00-18.00 (zbiórka o 16:50)
Miejsce: Sala OREW, ul. Powstańców Śląskich 16.

Do końca grudnia zajęcia raz w tygodniu dla grup: U-12 , U-11.
Na zajęcia ubieramy strój: koszulka z krótkim rękawem oraz dół od dresu najlepiej bawełniany bez zamków lub innych metalowych części.
Zajęcia opłaca Szkółka Piłkarska Beniaminek.

W najlepszych szkółkach piłkarskich na świecie, między innymi w Ajaxie Amsterdam, szkoleniowcy stawiają nacisk na rozwój koordynacji, w tym ruchowej. Judo to nie tylko siła, walka, ale przede wszystkim optymalizacja wszystkich działań … również trening mentalny, podczas którego trenujący uczą się jak znosić porażki oraz jak przyjmować zwycięstwa. Czynić tak, aby jak najbardziej efektywnie współdziałał umysł i ciało – to ogólna zasada judo, która ma swoje przełożenie i zastosowanie w innych dyscyplinach sportowych, również piłce nożnej. Kolejną, ważną umiejętnością, którą kształtuje w zawodniku judo, jest umiejętność upadania. Zdolność do właściwego, czyli bezkontuzyjnego upadania, w piłce nożnej odgrywa bardzo ważną rolę. Treningi judo opierają się m.in. na trenowaniu padów, więc gwarantują odpowiednie przygotowanie wychowanków Szkółki do stawienia czoła sytuacjom, z którymi stykają się na boisku, nie tylko podczas meczów, ale także treningów. Trening judo charakteryzuje się, zresztą jak większość japońskich sztuk walki, ceremonialnością. Szacunek do przeciwnika to podstawa. Nieważne czy na macie, czy na boisku, czy też w życiu, szacunek do drugiego człowieka ma swoją zasadność i powinien być absolutnym priorytetem.