Football Cup Talent Day 2015 – Beniaminek w renomowanym turnieju. Wygrywa Lech Poznań

W ostatni weekend sierpnia w Myślenicach przy współpracy z Województwem Małopolskim został rozegrany Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2006. Do rywalizacji w turnieju zostały zaproszone najlepsze Polskie Akademie Piłkarskie. Miejscem zawodów była  baza treningowa Wisły Kraków SA  w Myślenicach.

Udział Beniaminka Krosno w tak prestiżowych zawodach to wielka sprawa. Biało niebiescy pokazali się z dobrej strony i powalczyli z każdym przeciwnikiem.

Okiem koordynatora szkolenia 

„Beniaminek Krosno zaprezentował się z niezłej strony. 14 miejsce (6 miejsce w Lidze Europy) może nie powala, aczkolwiek jeżeli chodzi o to co pokazaliśmy na boisku to nie mamy czego się wstydzić. Podopieczni trenera Marka Adamiaka zagrali niezły turniej, zabrakło lepszej skuteczności pod bramką przeciwnika. Gra Kamila Zająca oraz Antka Aszklara na tle rywali mogła się podobać. Najlepszymi zawodnikami w naszym zespole okazali się 2 środkowi obrońcy. Przypadek? Niekoniecznie. Nasza gra od tyłu wyglądała bardzo dobrze. Chłopcy zagrali bardzo kreatywnie, rozgrywali piłkę od tyłu z pomysłem. W grze ofensywnej niestety po raz kolejny nie wykorzystaliśmy naszego potencjału. Stąd tak odległa lokata.  

Od początku Małopolska Football Cup & Talent Days 2015  obserwowałem wszystkie zespoły. Jestem pod wrażeniem gry Lecha Poznań. Zresztą nie pierwszy raz. Drużyna Kolejorza zdecydowanie była drużyna wyróżniająca się. Zawodnicy wykazywali się dużą kreatywnością, ale przede wszystkim spokojem w rozgrywaniu akcji. Poza Lechem bardzo dobra piłkę zaprezentowała drużyna Sparty Zabrze. Drużyna, która zwyciężyła Deichmann 2015 bardzo długo utrzymywała się przy piłce. Po tym turnieju otrzymaliśmy bardzo duży materiał szkoleniowy. Myślę, że gra Lecha Poznań oraz Sparty Zabrze pokazuje, że można grać zdecydowanie lepiej! 

Wyniki meczów z udziałem Beniaminka

Beniaminek –  SMS Kraków1-1 Gierlach
Beniaminek –  Legia Warszawa 0-2
Beniaminek – Cracovia 2-3 Gibała, Borowski

Europa League – miejsca 9-16

Beniaminek –  Gwarek Zabrze 3-0 Gibała, Gierlach, Moriak
Beniaminek –  KGHM Zagłębie Lubin 0-1
Beniaminek – Sandecja Nowy Sącz  1-3 Moriak

Beniaminek –  Rozwój Katowice 1-0 Moriak
Beniaminek – Stal Mielec 0-0  k 1-3

Beniaminek : Aszklar Antoni, Borowski Karol, Gibała Emanuel, Gierlach Szymon, Krawiec Antoni, Krzywda Dawid, Kubacki Tymon, Moriak Mikołaj, Urbanik Franciszek, Węgrzyniak Nikodem, Zając Kamil.  Trener Marek Adamiak.

Uczestnicy: Cracovia, Beniaminek Krosno, AP 21, Legia Warszawa, Lech Poznań, AP Sparta Zabrze , Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Stal Mielec, Sandecja Nowy Sącz, Gwarek Zabrze, GKS Tychy, Rekord Bielsko Biała, Rozwój Katowice, SMS Kraków, Korona Kielce.

Grupa A: Lech Poznań, AP 21, Gwarek Zabrze, Stal Mielec.

Grupa B: Legia Warszawa, Cracovia, SMS Kraków, Beniaminek Krosno.

Grupa C: Korona Kielce, Sandecja N. Sącz, GKS Tychy, AP Sparta Zabrze

Grupa D: Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Rozwój Katowice, Rekord Bielsko Biała.

Dodaj komentarz