Biało niebiescy z kolejną wizytą w KGHM Zagłębie Lubin

W ubiegłym tygodniu delegacja piłkarska z Krosna przebywała na stażu trenerskim i testach w renomowanym klubie KGHM Zagłębie Lubin. Trenerzy Beniaminka Krosno : Robert Rachwał i Paweł Tomkiewicz mogli przyglądać się pracy w klubie, którego możliwości i jakość szkolenia są bardzo wysokie. Mogli liczyć na pomocną dłoń Holendra Richarda Grootscholtena – dyrektora Akademii KGHM Zagłębie Lubin oraz jego asystenta Witolda Lisa – który z Beniaminkiem współpracuje już od 2012 roku kiedy to krośnieńska Szkółka została objęta patronatem Ajaxu Amsterdam ( Szkółki Nivea)
Jak mówią młodzi trenerzy: Porównując Podkarpacie, to jest to całkiem inna bajka jeśli chodzi o infrastrukturę i warunki szkolenia. Na miejscu piłkarze mają do dyspozycji wspaniały stadion i dwanaście pełnowymiarowych boisk. Można powiedzieć, że „pachnie” zagranicą. Kultura osobista i podejście do działania młodych piłkarzy, trenerów, obsługi stadionu było czymś wspaniałym. Czuliśmy się jak u siebie w domu. Jeśli chodzi o styl i charakter zajęć w Beniaminku to naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Droga jest taka sama. Dlatego tak nas ciągnie do Lubina. Różnice tkwią w szczegółach i teraz w Beniaminku będziemy na to zwracać jeszcze większą uwagę. Szczegóły dotyczą konkretnie spraw treningowych i nie tylko. W Lubinie na zajęcia rodzice nie mogą wchodzić. Trener i zawodnik koncentrują się na jak najlepszej pracy i wykorzystaniu treningu w 100 %. Wiadomo , że organizacyjnie to nie ma szans przeskoczyć pewnego pułapu , ale marzenia są by je spełniać. Podziękowania dla trenera Grzegorza Rausa, który cały czas zachęca nas do rozwoju i pcha do przodu.
W kilku dniowych testach uczestniczyło trzech zawodników Karpat MOSiR Krosno. Jakub Lichoń i Kacper Cichoń to wychowankowie Beniaminka Krosno. Łukasz Bujak to chłopak z Leska, który ostatnio grał w Ekoball Sanok. Ewentualne decyzje odnośnie ich przyszłości zapadną wkrótce. Będą oni obserwowani przez skautów KGHM Zagłębie podczas meczów ligowych na Podkarpaciu.

 

Dodaj komentarz