Wychowankowie Beniaminka w Akademii KGHM Zagłębie Lubin

Drużyna Karpat Krosno U-14 złożona w większości z  wychowanków Beniaminka wraz z trenerem klubowym Grzegorzem Rausem   w ubiegłym tygodniu miała przyjemność przebywać w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin. Dzięki uprzejmości  trenera koordynatora Witolda Lisa trenerzy oraz zawodnicy z Krosna mieli możliwość obserwacji jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w Europie środkowo – wschodniej, która cały czas się rozwija.  Z drużyną  spotkał się także Richard  Grootscholten – Dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Grzegorz Raus: „Zaproszenie uzyskaliśmy dzięki wcześniejszym kontaktom Szkółki Piłkarskiej Beniaminek z koordynatorami projektu „Szkółki Nivea z Ajaxem Amsterdam”. Baza treningowa, cała organizacja i życzliwość ludzi w ośrodku robi wrażenie. W jednym czasie na dziewięciu boiskach trenowały praktycznie wszystkie grupy młodzieżowe od Bambini po I zespół. W tej chwili budują kolejne trzy boiska.”

Mecz pomiędzy Karpatami Krosno i KGHM Zagłębie Lubin obserwował od początku do końca Dyrektor Richard  Grootscholten jak i koordynator Witold Lis. Trener koordynator Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno dostał zaproszenie wyjazdu na staż trenerski do Holandii wraz z trenerami KGHM Zagłębie Lubin.

Dzień wcześniej „biało-niebiescy” rozegrali sparing z zaprzyjaźnionym przed laty na turnieju w Krakowie zespołem KS Polkowice. „Tam również władze klubu przyjęły nas bardzo życzliwie” – dodaje trener Grzegorz Raus i składa podziękowania osobom, bez których wyjazd ten nie doszedłby do skutku – „Dziękujemy firmie Profbud Pana Pawła Malinowskiego i rodzicom zawodników za wsparcie finansowe, dzięki czemu przeżyliśmy kolejną fajną przygodę, która zaprocentuje!”

Mecze Karpat Krosno U-14 na Dolnym Śląsku

Karpaty Krosno – KS Polkowice 8:2
Bramki: Wiktor Latkiewicz 2, Gabriel Lusiusz 2, Karol Knap, Szymon Stasz, Patryk Pempuś, Dawid Półchłopek.

Karpaty Krosno – KGHM Zagłębie Lubin 1:1
Bramka: Gabriel Lusiusz.

PS. Dwóch zawodników na tyle spodobało się Dyrektorowi z Holandii , że dostali zaproszenie na testy, które odbędą się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz