Beniaminek U-7 na turnieju w Rytrze. Biało niebiescy mistrzami „Strefy Zabaw”!

Beniaminek U-7 piąty na turnieju w Rytrze, krośnianie mistrzami „Strefy Zabaw”!

relacja trenera Pawła Tomkiewicza

W niedzielę drużyna Beniaminka Krosno z rocznika 2008 wzięła udział w III Wielkanocnej Zabawie Piłkarskiej w Rytrze, organizowanej przez Akademię Piłkarską Sandecja Nowy Sącz. „Biało-niebiescy” rozegrali siedem spotkań, z każdym z rywali zmierzyli się także w „Strefie Zabaw”. Zespół który razem zacznie trenować dopiero od kwietnia z turnieju na turniej, z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. W Rytrze drużyna Beniaminka grała ofensywny futbol i z każdym z rywali walczyła o zwycięstwo. Udało się to dwukrotnie, jeden mecz zakończył się remisem, a cztery porażkami, w których jednak krośnianie nie odstawali od przeciwników stwarzając sobie w tych spotkaniach okazje do zdobycia goli.

Organizatorzy turnieju przygotowali regulamin, według którego na końcową klasyfikację wpływały nie tylko wyniki rozgrywanych spotkań, ale także zmagania w „Strefie Zabaw”, w której młodzi piłkarze wykazywali się swoimi umiejętnościami w konkurencjach: „Mistrz krótkich podań”, „Mistrz żonglerki” i „Mistrz jedenastek” (punkty zdobywało po trzech zawodników w każdym ćwiczeniu). Beniaminek w tych zmaganiach zaprezentował się znakomicie wygrywając bezpośredni pojedynek z każdą drużyną, a warto tu wspomnieć, że po każdym meczu trener do wspomnianych konkurencji desygnował innych zawodników.

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka:

Beniaminek Krosno – Goal Nowy Sącz 3:0 (Borowski, Kuźmik, Rozenbajgier)
Beniaminek Krosno – Harnasie Tymbark 1:2 (Cecuła)
Beniaminek Krosno – Gwiazda Ruda Śląska 0:1
Beniaminek Krosno – Didi Gol Rabka 1:1 (Kuźmik)
Beniaminek Krosno – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Cecuła, Krzywda)
Beniaminek Krosno – Dunajec Nowy Sącz 2:4 (Szelc 2)
Beniaminek Krosno – Wisła Kraków 0:2

Klasyfikacja końcowa

 1.        Dunajec Nowy Sącz
  2.       Gwiazda Ruda Śląska
  3.       Wisła Kraków
  4.       Harnasie Tymbark
  5.       Beniaminek Krosno
  6.       Didi Gol Rabka
  7.       Sandecja Nowy Sącz
  8.       Goal Nowy Sącz

Beniaminek: Kuba Borowski (1), Julek Cecuła (2), Michał Janik, Kinga Klimczyk, Konrad Krzywda (1), Kamil Kuźmik (2), Kacper Roznbajgier (1), Eryk Szelc (2). Trener: Paweł Tomkiewicz.

Najważniejsze to że staramy się grać dobry futbol i tego się trzymajmy, reszta już niedługo się poukłada, z wiarą przed siebie.

„Pasja, radość i ambicja Beniaminek to tradycja”

Dodaj komentarz