Turniej Uhlsport Cup – Beniaminek w Krakowie – podsumowanie

Turniej  Uhlsport Cup – Kraków

Zakończył się turniej Uhlsport Cup 2014 w Krakowie. Beniaminka Krosno reprezentowały trzy drużyny w kategorii U-8, U-9, U-10. Biało niebiescy pokazali się dobrej strony w stawce drużyn z całego kraju. 4, 5 i 6 miejsce oraz wiele fajnych chwil na boiskach i nie tylko podczas pobytu w Krakowie. Cenne doświadczenia i nagroda za systematyczną pracę na treningach. Zwycięzcami okazali się młodzi piłkarze: Lechii Gdańsk,Wisły Kraków i Wrocław FC

Poniżej pełne klasyfikacje – KLIKNIJ

Fotogaleria Dominik Kozubal – KLIKNIJ!

Fotogaleria – portal regionalnapilka.pl  KLIKNIJ!

Wyniki i strzelcy goli dla Beniaminka

Beniaminek 2004 

Beniaminek – Znicz Kłobuck 6:0   Słowik 2 , Jarosz, Kozubal, Zygmunt, Szafran

Beniaminek – MKS Oława 1:4 Cierpiak

Beniaminek – Raków Częstochowa 1:1 Zygmunt

Beniaminek – Akademia Piłkarska 21 (CZ) 4:0 Szafran, Czaja, Winiarski, Zygmunt

Beniaminek –  AP 21 Kraków 0:1

Beniaminek – AP Chojnik Jelenia Góra 0:0

Beniaminek – Cracovia Kraków 3:0 Szafran, Winiarski, Słowik

Beniaminek –  FC Wrocław Academy 1:3 Zygmunt

Beniaminek 2005

Beniaminek 8-1 Szkoła Futbolu Staniątki 3x Jaślar, 2x K. Bęben, Lenart, Głód, Michalski

Beniaminek 2-0 Wisła Kraków Głód, Michalski

Beniaminek 1-3 Raków Częstochowa Kluczek

Beniaminek 4-1 DAP Dębica 3x K. Bęben,  Jaślar

Beniaminek  2-1  Lechia Gdańsk Zieloni Michalski, Jaślar

Beniaminek 0-5 Sokół Pyrzyce

Beniaminek  0-1 Lechia Gdańsk Biali

Benaiminek 4-1 AP 21 Kraków K. Beben, Wacht, Michalski, Kluczek

Beniaminek 2006

Beniaminek 1:3 Wisła Kraków D. Krzywda

Beniaminek 3-1 AF Silent Dąbrowa Górnicza 2x Borowski, Gierlach

Beniaminek 0-0 Progres Kraków

Beniaminek 2-2 AP Stalowa Wola  Moriak, Borowski

Beniaminek 0-5 Lechia Gdańsk Zieloni
Beniaminek 3-1 Lechia Gdańsk Biali Krzywda, Gembicz, Krawiec
Beniaminek 2-2 AP 21Kraków Borowski 2
Beniaminek 0 – 0 Chojnik Jelenia Góra
Okiem trenerów:
W turniej Uhlsport Cup 2014 na który zaproszenie dostała Szkółka Piłkarska Beniaminek zagrały aż trzy roczniki najstarsi 2004, kolejno rocznik 2005 oraz najmłodsi adepci szkółki, którzy debiutowali w tymże turnieju. Oczekiwania przed turniejem każdej z drużyn były wielkie. Każdy wsiadając do autokaru w sobotni poranek po cichu liczył na jak najlepsze lokaty drużyn Beniaminka a przede wszystkim wspaniałą piłkarską przygodę.
W sobotę każdy rocznik rozegrał cztery spotkania, i po pierwszym dniu oczekiwania były dość wysokie bo zarówno najstarsza grupa jak i podopieczni trenera Rachwała zajmowali 3 miejsce w tabeli, najmłodsza drużyna sprawiła nie lada niespodziankę remisując z AP Stalową Wolą, strzelając jej dwie bramki i do 6 kolejki byli jedyną drużyną w turnieju, która potrafiła strzelić im gola. Ogromny szacunek dla debiutującego Mateusza Knapa za zmotywowanie i ustawienie drużyny.
Wieczorem po meczach młodzi zawodnicy udali się na spacer po Krakowie, oglądali smoka wawelskiego, grotę jak i samą siedzibę królów, Wawel. Następnie udaliśmy się na kolację oraz na zasłużony odpoczynek, kolejny dzień zapowiadał wielkie emocje.
Rocznik 2004, podopieczni trenera Tomkiewicza ( razem z trenerem Rausem pracują z ta kategorią w Beniaminku) , któremu asystował Pan Marek Bolanowski, w pierwszych meczach wykazali się wielkim sercem, ale też brakiem pewności siebie w sytuacjach podbramkowych, które przyniosły kolejno porażkę i remis. W kolejnym meczu wyglądało to nieco lepiej ale rywal nie był wymagający na koniec mecz z drużyną z Wrocławia, szansa na zajęcie dobrej lokaty, lecz umiejętności czasem nie wystarczą. Po dobrzej grze przegrywamy przez brak koncentracji, co skrupulatnie wykorzystał nasz rywal.
Rocznik 2005, trener Rachwał liczył na zwycięstwo w turniej. Lechia Gdańsk okazała się zdecydowanie najlepsza jednak w bezpośrednim pojedynku biało-niebiescy pokazali, ze nie odstają od renomowanego zespołu. Do zajęcia 2 miejsca zabrakło 2 punkty. Dzisiaj drużyna nie zawiodła, ale planu minimum czyli podium nie został zrealizowany. Pamiętajmy jednak, że chłopcy są coraz starsi i wobec nich będą coraz większe oczekiwania, nie tylko od trenera. Wychować wybitną jednostkę to jest cel każdego młodego trenera. Cel, który jest najważniejszy.
Rocznik 2006, prowadzony w zastępstwie trenera Marka Adamiaka przez Mateusza Knapa i kierownika Tomasza Gembicza, na przestrzeni turnieju zaserwował swoim kibicom masę emocji. Od niedosytu po dwóch porażkach z wyżej notowanymi rywalami, przez rozczarowujące, pechowe remisy, aż po radość ze zdobywanych, nieraz w dramatycznych okolicznościach, punktów. Każde rozegranie spotkanie było dla chłopaków cenną lekcją. Wszyscy pokazali wielkie serce i pasję, zawsze walcząc do ostatniej minuty i potrafiąc prawidłowo zareagować w momencie porażki – odpowiadając jeszcze większym zaangażowaniem i walką w kolejnych meczach. Postawa na Uhlsport Cup jest dla młodych piłkarzy z rocznika 2006 kolejnym, ważnym krokiem w kierunku spełnienia piłkarskich marzeń.
Podsumowując przed każdym z nas dużo, pracy na treningach, systematyczność która przyniesie oczekiwane efekty, każdy zawodnik musi włożyć serce pasję , zaangażowanie, aby można było sprawiać wiele radości.
Gra chwilami lepsza, chwilami gorsza, aczkolwiek wielki plus za turniej dla organizatorów, za możliwość rywalizacji naszej Szkółki z renomowanymi firmami z całej Polski, sprawdzenie się na tle rówieśników i ogromna lekcja na przyszłość, że nie tylko my się rozwijamy ale też inni i tylko praca praca praca uczyni nas mocniejszymi.
Okiem koordynatora:
Bardzo wartościowy turniej.  Nie tylko piłka się liczy, ale dobre relacje, atmosfera i organizacja. To wszystko było w Krakowie widać. Opinie organizatora Marka Gója i kilku znanych mi trenerów są takie, że team Beniaminek to był wzór. Brawo chłopcy. Jesteśmy z Was dumni. Dziękuję trenerom za postawę ( ale tak ma być , to nasza pasja) oraz kierownikom za działanie. Sponsorom słowa uznania za zaufanie. Sympatyków Beniaminka nie zabrakło na trybunach.
Co do wyników? Z mojej strony nigdy nie było presji na wynik choć bardzo lubię wygrywać mecze jak wszyscy. Od 2007 roku nikt z trenerów nie usłyszał, że musi wygrać. Pasja w grze, dobry styl i zdrowa rywalizacja z najlepszymi to jest spełnianie marzeń. Żeby uświadomić niektórym jak było jak zaczynaliśmy…Drugi turniej w historii Beniaminka – Uhlsport Cup w 2008 roku rocznik 1999. Na 10 meczy jedna wygrana o miejsce 16 w karnych. Bramki 3-23 a cieszyliśmy się jakbyśmy odkryli Amerykę.  Druga strona to młodzieżowe zespoły Karpat  w latach 2005-2007 przegrywały 0:8, 0-7 z Siarką Tarnobrzeg, Czarnymi Jasło czy Stalą Stalowa Wola.  Po kilku latach kiedy absolwenci Beniaminka weszli do gry… 3 Mistrzostwa Podkarpacia, medale Mistrzostw Polski i zainteresowania skautów Lecha, Legii, Lechii, Wisły biało niebieskimi. Więc podkreślam spokojnie z tym wszystkim. Praca, praca, praca, pasja i entuzjazm dzieciaków i trenerów. Marzenia się spełniają
PS. Jak czytam relację trenerów to widać że ambicja jest duża. Fajnie to cieszy.  Te plany minimum to bardzo ambitne :)
 

Składy drużyny:

Beniaminek 2004: Skrzęta Szymon, Górka Szymon I, Zygmunt Kacper, Bolanowski Kacper, Szafran Mateusz, Kozubal Antoni, Jarosz Krystian, Węgrzyn Dawid, Słowik Patryk, Cierpiak Oskar, Winiarski Patryk, Czaja Jakub. Trener Paweł Tomkiewicz. Kierownik Marek Bolanowski.

Beniaminek 2005: Jastrzębski Szymon ,Cecuła Franek – Lenart Mateusz, Kluczek Miłosz, Jaślar Wiktor , Michalski Jakub, Zych Kacper , Kamil Bęben, Stachyrak Konrad, Kozłowski Jakub,  Bartek Bęben, Głód Konrad, Wacht Alan. Trener Robert Rachwał. Kierownik Dorota Michalska

Beniaminek 2006: Aszklar Antoni, Borowski Karol, Fiuk Miłosz, Gębala Mikołaj, Gierlach Szymon, Krawiec Antoni, Krzywda Dawid, Kubacki Tymon, Moriak Mikołaj, Węgrzyniak Nikodem, Urbanik Franek, Zając Kamil, Cyrkiel Dawid, Gembicz Dawid. Trener – Mateusz Knap .  Kierownik Tomasz Gembicz

DZIĘKUJEMY SPONSOROM

Partner Beniaminka firma PROFBUD Pana Pawła Malinowskiego

Państwo Małgorzata i Rafał Zając

Firma Samex Zbigniew Prajzner

Piekarnia Pernal –  Józef i Dominik Pernal

Dominik Kozubal

Dodaj komentarz