Wychowankowie Beniaminka rewelacją Mistrzostw Polski U-14 w Łodzi!

Rewelacyjny start w Mistrzostwach Polski Nike Premier Cup 2014 zanotowała drużyna Karpat MOSiR Krosno z rocznika 2000. Podopieczni trenera Marka Adamiaka ( w Beniaminku rocznik 2006)  zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie!

Krośnianie na inaugurację pokonali Motor Lublin 2:0. W kolejnym spotkaniu „biało-niebiescy” pokonali SMS Łódź 2:1, na którego boiskach rozgrywany jest Turniej.  W trzecim grupowym  spotkaniu przegrali 1:2  z UKP Zielona Góra, ale trener dał pograć wszystkim zawodnikom. W ćwierćfinale drużyna Karpat zagrała z faworytem Akademią Zagłębia Lubin zarządzaną przez sztab z Holandii. Po bardzo dobrym meczu biało niebieskich spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W karnych Zagłębie wygrało 6:5…

Brawa dla trenera i chłopaków za świetny występ na Mistrzostwach Polski

Półfinały:

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 2:3 po dogrywce

Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1

Finał:

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 1:0

W połowie lipca ukazał się artykuł na stronie internetowej Karpat Krosno ( red. Wojciech Kuzmik)  o udziale w Nike Premier Cup 2014 i Mistrzostwie Podkarpacia:

Drużyna Trampkarzy Młodszych Karpat MOSiR Krosno w sierpniu powalczy o Mistrzostwo Polski w roczniku 2000. W Łodzi odbędzie się turniej Nike Cup w którym zagrają w którym zmierzą się najlepsze zespoły naszego kraju. „Biało-niebiescy”, których kadrę w zdecydowanej większości tworzą wychowankowie Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno w cuglach wygrali Podkarpacką Ligę Trampkarzy Młodszych notując bardzo dobry bilans punktowy i bramkowy.
Podopieczni trenera Marka Adamiaka zdobyli 90 punktów, wygrali trzydzieści spotkań, przegrali tylko dwa, aż 186 razy trafiali do bramki rywali, tracąc przy tym tylko 16 goli! To drugi sukces tego rocznika na Podkarpaciu w ostatnich trzech latach, poprzednio w sezonie 2011/2012 wygrali ligę jako Szkółka Beniaminek Krosno.

Trójka naszych młodych piłkarzy ma także za sobą sukces z Reprezentacją Podkarpacia. W niedawno rozgrywanym Pucharze im. Kazimierza Górskiego (mistrzostwach Polski wojewódzkich ZPN) Przemek Sajdak, Bartek Prętnik (wychowankowie Beniaminka Krosno) oraz Kamil Piątkowski wywalczyli z kolegami srebrne medale. Wcześniej do reprezentacji Podkarpacia powoływani byli również Łukasz Trybus, Paweł Litarowicz, Norbert Sajdak, Piotr Kaczor, Wiktor Zawitkowski, Maciej Mazur i Patryk Korneusz.

 

Dodaj komentarz