Śnieżka Cup – Rocznik 2005 – Festiwal bramek Beniaminka!

22 czerwiec – Śnieżka Cup dla rocznika 2005 w Dębicy ( stadion Igloopol)

Beniaminek 2005 sprawił swoim sympatykom kolejną niespodziankę. Na mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez Igloopol Dębica – Śnieżka Cup 2014 Biało niebiescy pokazali radosny i efektowny futbol, strzelając 26 goli. W stawce 15 zespołów dopiero w finale po rzutach karnych lepsza okazała się Tarnovia Tarnów.

Beniaminek :Jastrzębski Szymek ,Cecuła Franek  , Zych Kacper , Wacht Alan, Lenart Mateusz , Michalski Jakub, Jaślar Wiktor, Kamil Bęben, Wnęk Szymek , Bartek Bęben, Zbylut Patryk, Korzeniowski Błażej, Kozłowski Jakub.Trener Rachwał Robert, Kierownik Michalska Dorota.

Mecze Beniaminka:

w grupie:

Beniaminek – Igloopol Dębica 3:1 K. Bęben, Michalski, Kozłowski

Beniaminek – Sokół Nisko 4:0 Jaślar, Michalski, Kozłowski, Korzeniowski

Beniaminek – Siarka Tarnobrzeg 5:0 Wacht, Wnęk, Kozłowski, Zbylut

Beniaminek – AP Jasło 5:0 Kozłowski 3 , Jaślar, Wacht

Faza finałowa

Beniaminek – Stal Mielec 3:0 Jaślar, Wacht, Michalski

Beniaminek – Dunajec Nowy Sącz 6:1 Michalski 2, Wacht 2, Zbylut, K. Bęben

Mecz o I miejsce

Beniaminek – Tarnovia Tarnów 0:0 karne 3:4

okiem trenera:

„Do Dębicy pojechaliśmy mocno osłabieni więc drugie miejsce trzeba uznać za niespodziankę. Nie sposób sobie wyobrazić Beniaminka bez Miłosza Kluczka. Nasz kapitan nie mógł pojechać z nami turniej, więc w środku obrony wystąpił Mateusz Lenart, który pokazał, że potrafi grać na tej pozycji. Dobra gra środkowych obrońców sprawiła, że straciliśmy tylko jedną bramkę w fazie grupowej. Miło było oglądać poczynania naszych zawodników. Chociaż w późniejszej fazie turnieju była mała pomyłka to uważam, że najważniejsze, że nasi chłopcy zagrali na dobrej płycie boiska. Finał był bardzo efektowny. Beniaminek oraz Tarnovia zagrały ofensywnie więc wynik był sprawą otwartą. Remis odzwierciedlał jednak to co działo się na boisku bo każda z drużyn miała kilka stuprocentowych sytuacji. Do wyłonienia zwycięscy turnieju Snieżka Cup dla rocznika 2005 potrzebne były rzuty karne, które przegraliśmy. Były łzy bo to kolejny turniej w którym dochodzimy aż do finału i musimy pogodzić się z porażką.

W całym turnieju strzeliliśmy 26 bramek i cieszy szczególnie to, że zostały one rozłożone na aż 8 zawodników. Najlepszymi strzelcami  w drużynie z 6 bramkami zostali Jakub Kozłowski oraz Alan Wacht, który był jednym z najlepszych zawodników na turnieju.”

Okiem koordynatora:   Jak widać nie ma zawodników, których nie można zastąpić, każdy powinien się starać . Obserwując z boku poczynania rocznika 2005 nie trzeba być znawcą by stwierdzić, że postęp w grze jest bardzo widoczny.  Spokojnie trzeba jednak podejść do sprawy. Pamiętajmy, że selekcja w wielu klubach z którymi w zdrowy sposób rywalizujemy jest na innym poziomie. Pasja i entuzjazm trenera i zawodników oraz spokój bardzo sympatycznej grupy kibiców pokazuje, że można dużo zrobić. Dla wszystkich chłopców z rocznika 2005 z Beniaminka jest to sygnał, że przy ciężkiej i systematycznej pracy można znaleźć się w tej drużynie.

W grupach

1. Beniaminek Krosno 12 pkt

2. Sokół Nisko 6 pkt
3. Igloopol I Dębica 6 pkt
4. Siarka Tarnobrzeg 3 pkt
5. AP Jasło 0 pkt
grupa B
1. Soccer Ropczyce 7 pkt
2. Dunajec Nowy Sącz 7pkt
3. Stal Mielec 7pkt
4. Hetman Zamość 6 pkt
5. Igloopol II Dębica 0 pkt
grupa C
1. Tarnovia Tarnów 9 pkt
2. DAP Dębica 9 pkt
3. PN Mielec 6 pkt
4. UKS 6 Jasło 6 pkt
5. Garbarnia Kraków 0 pkt
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. TARNOVIA TARNÓW
2. BENIAMINEK KROSNO
3. DUNAJEC NOWY SĄCZ
4. DAP DĘBICA
Kolejne miejsca zajęły drużyny:
SOKÓŁ NISKO
STAL MIELEC
IGLOOPOL DĘBICA
HETMAN ZAMOŚĆ
PN MIELEC
SIARKA TARNOBRZEG
SOCCER ROPCZYCE
GARBARNIA KRAKÓW
UKS SZÓSTKA JASŁO
AP JASŁO
IGLOOPOL DĘBICA II
Najlepszy zawodnik turnieju – Wiktor Jaślar
Strzelcy w Beniaminku
6 – Jakub Kozłowski
6 – Alan Wacht
5 – Jakub Michalski
3 – Wiktor Jaślar
2 – Kamil Bęben
2 – Patryk Zbylut
1 – Błażej Korzeniowski,  Szymon Wnęk

Dodaj komentarz