Deichmann Minimistrzostwa Finał Miejski kategoria U-9. Srebrne medale dla Polski! Ambitna gra USA.

Piękna gra drużyn Beniaminka w Finale Miejskim w Rzeszowie – kategoria U-9! Polska zdobyła srebrne medale a USA odpadło w 1/8 finału po pasjonującym meczu z Argentyną

relacja  trenera Rachwała

oraz galeria Marcina Pirgi z Finału Miejskiego KLIKNIJ!

„Deichmann Minimistrzostwa 2014 były dla zawodników z Beniaminka wielką przygodą. Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników nie tylko z finałów, ale również z eliminacji, które jak wiemy odbyły się w Krośnie na naszych obiektach. W Rzeszowie pokazaliśmy, że te miejsca z eliminacji (1 – Polska, 4 – USA) nie były przypadkowe. W związku z wysokimi miejscami w eliminacjach nasze drużyny były zwolnione z gry w 1/32. Rozpoczęliśmy od 1/16 finału, więc aby zagrać w finale trzeba było pokonać 4 przeciwników. Drużyna Beniaminka USA była dla mnie wielką niespodzianką już po eliminacjach. Zasłużone 4 miejsce, wiele pięknych akcji i tej drużyny nie mogło zabraknąć na finałach. Drużyna na czele z objawieniem na turnieju Błażejem Korzeniowskim pewnie wygrała swój pierwszy mecz i plan minimum został zrealizowany. Nie było wielkiej presji. Wiedzieliśmy, że kto przegrywa odpada więc każdy zawodnik zdawał sobie sprawę, że musimy wygrać pierwszy mecz, aby zagrać jeszcze jeden. W 1/8 finału drużyna trafiła na silną fizycznie drużynę Argentyny, które jak się później okazało przegrała tylko z triumfatorem finałów U-9. Mecz nie ułożył się po naszej myśli, przegrywaliśmy 0-4 ale błysk geniuszu „Zbylucika” i 3-4. Emocje sięgnęły zenitu. Było blisko remisu, jednak po szybkiej kontrze rywale strzelili gole i mecz skończył się wynikiem 5-3 dla Argentyny. Były łzy bo chłopcy na pewno chcieli zagrać kolejne mecze, ale taka jest piłka. Warto jednak dodać, że w 1/4 jedynym przedstawicielem z eliminacji z Krosna była drużyna Polski. Wszystkie drużyny, które mogliśmy oglądać nie tak dawno w Krośnie odpadły już w 1/8, więc drużyna USA nie ma czego się wstydzić. Drużyna Polski zaczęła od wysokiego zwycięstwa ze Szwecją. Później pewne zwycięstwo z Walią i drużyna znalazła się w 1/4. Z Urugwajem byliśmy strasznie nieskuteczni, więc potrzebna była dogrywka, w której strzeliśmy dwie bramki i niespodzianka stała się faktem. W 1/2 spotkały się drużyny Polska (Krosno) – Nigeria (Rzeszów) oraz Jamajka (Leżajsk) – Cypr (Stalowa Wola). Szybko strzelone bramki ustawiły mecz. Do końca meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania i wszystko było jasne. Polska(Krosno) – Cypr (Stalowa Wola) w wielkim finale. Przed finałem organizator zwrócił uwagę, że to nie przypadkowe drużyny. Polska(Krosno) wygrała eliminacje w Krośnie, Cypr (Stalowa Wola) natomiast nie miał problemów z wygraniem eliminacji w Rzeszowie. Przegraliśmy 0-2, ale byliśmy równorzędnym przeciwnikiem i choć Cypr wygrał zasłużenie bo stworzył więcej klarownych sytuacji to uważam, że zagraliśmy najsłabszy mecz. Zabrakło Jakuba Michalskiego, który daje naszemu zespołowi dużo jakości w grze kombinacyjnej. 
To była wielka przygoda Beniaminka 2005. Czekamy z wielką niecierpliwością na kolejną edycja w przyszłym roku. Pokazaliśmy, że na boisku podejmujemy wiele optymalnych decyzji co w piłce jest niezbędne były mówić o drużynie, że ma styl.

—————————————————-

Mecze Polski i USA w Finale Miejskim

1/32 awans oba zespoły

1/16

Polska – Szwecja 8:1 K. Beben 2, Michalski 2, Kozłowski 2, Kluczek, Wacht

USA – Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 Korzeniowski 2, Zbylut

1/8

Polska – Walia 5:2 Lenart 2, Michalski 2, Kozłowski

USA – Argentyna 3:5 Zbylut 3

USA – zakończyła rozgrywki na 1/8 finału

Ćwierćfinał

Polska – Urugwaj 2:0 po dogrywce Wacht, Kozłowski

Półfinał:

Polska – Nigeria 4:1 Jaślar 2, Lenart, …

Finał:

Polska – Cypr 0:2

————————————————————————————————————————

Kilka ciekawych artykułów i filmików z turnieju eliminacyjnego w Krośnie

Relacja Tele Krosno autorstwa Grzegorza Skwary z turnieju Deichmann z 2 maja KLIKNIJ!

Fotorelacja z turnieju U-9 autorstwa Pana Huberta Guzika (Tato Oskara) KLIKNIJ!

Na stronie Beniaminka   więcej informacji – zakładka – DEICHMANN 2014

Ktoś coś już kiedyś podobnego napisał, ale Pani Andżelika Lenart ciekawie przerobiła piosenkę pod naszych chłopaków z Polski ( Beniaminek) – Deichmann – co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa w Krośnie i medalu w Rzeszowie.

Cieszą się Polacy ,
Cieszy Ukraina ,
Że tu na Bursakach
meczyk się zaczyna.

Nasi dzielni chłopcy,
To biało-czerwoni,
Wygrają Deichmanna ,
Rachwał ich pogoni.

Ref: Deichmann , Deichmann , Deichmann ,
spoko,
Piłka leci hen wysoko ,
Wszyscy razem zaśpiewajmy , naszym doping dajmy.

Orzełki biegajcie ,
Żwawo po murawie ,
Zdobywajcie gole ,
I będzie po sprawie.

Nie myśl sobie bracie ,
Że rady nie damy ,
Nie kłopocz się siostro ,
Deichmanna wygramy .

Dodaj komentarz