PROFBUD Cup 2013 – Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin

Przedstawiamy  piątą drużynę , która wystąpi w turnieju PROFBUD CUP 2013 . Czy Piłkarskie Nadzieje Motoru Lublin zostaną „czarnym koniem” turnieju? Wszystko okaże się już 14-15 grudnia.

Motor Lublin – polski klub piłkarski, założony w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie. Motor przez 9 lat występował na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich, a 22 sezony spędził na jego zapleczu. Władysław Żmuda, Jacek Bąk, Zygmunt Kalinowski – tych wspaniałych piłkarzy, zasłużonych dla polskiej piłki przedstawiać nie trzeba. To trzej najbardziej utytułowani zawodnicy w historii Motoru.

Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin to organizacja, która powstała aby pomagać młodzieży w Motorze. Do naszego Stowarzyszenia należą piłkarze , kibice piłkarscy i osoby, które kochają pomagać dzieciom. Stowarzyszenie za swą działalność zostało wyróżnione w roku 2008 przez Prezydenta Lublina.

Wychowankowie Motoru grający w reprezentacji Polski:

 • Władysław Żmuda
 • Jacek Bąk
 • Modest Boguszewski

Złota dziesiątka plebiscytu 55-lecia Motoru Lublin:

 1. Władysław Żmuda
 2. Jacek Bąk
 3. Zygmunt Kalinowski
 4. Ryszard Brysiak
 5. Leszek Iwanicki
 6. Roman Dębiński
 7. Andrzej Pop
 8. Witold Sokołowski
 9. Maciej Famulski
 10. Jerzy Krawczyk

 

PN Motor Lublin Rocznik 2004 

Jedna z ciekawszych drużyn z tej części Polski w  roczniku 2004. Zaangażowana kadra trenerska, dużo sympatyków klubu. Zespół ma na koncie sporo sukcesów. Od 2013 roku trenerem jest Pan Kamil Skowron, którego pamiętamy z turnieju Uhlsport Cup 2012 kiedy rocznik 2001 PN Motoru Lublin pokonał Beniaminka 2001 w rzutach karnych w ćwierćfinale. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w zespole Motoru jednym z najlepszych napastników jest Michał Szałachowski – syn Sebastiana, wychowanka Motoru Lublin, byłego zawodnika Legii Warszawa, obecnie gracza lidera I ligi – Górnika Łęczna.

 Sukcesy drużyny w 2013 roku: 

I  miejsce Letnia BeKSa Cup

III miejsce Ininite Junior Cup, rocznika 2003

Trener : Kamil Skowron

Kierownik  drużyny: Krystian Kutyła

http://www.pilkarskienadzieje.pl/

dsc_0046

 

Dodaj komentarz