PROFBUD Cup 2013 : Piast Gliwice – współpraca z krośnieńską piłką

Trzecią drużyną, która zagra w turnieju PROFBUD CUP 2013  będzie dobrze znany w Krośnie – Piast Gliwice. Klub, którego partnerem są Karpaty Krosno. Od początku bardzo chcieliśmy zaprosić Piast  na turniej i bardzo cieszymy się, że młodzi gliwiczanie z ambitnym trenerem Bieniaszewskim nas odwiedzą!

Sukcesy

Klub powstał w 1945 roku. 27 maja 2012 r. Piast Gliwice wywalczył awans do T-Mobile ekstraklasy zajmując pierwsze miejsce w tabeli I ligi. W sezonie 2012/2013 Piast zdobył 46 punktów, wygrywając 13 razy, 7 remisując, a 10 przegrywając, co dało 4 miejsce w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy i pierwszy w historii awans do rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Piast to Finalista Pucharu Polski: 1977, 1983.

PIAST GLIWICE 2004

Drużyna powstała w październiku 2011 roku, pod patronatem Stowarzyszenia GKS Piast Gliwice. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 14 zawodników, którzy dotrwali do dnia dzisiejszego. Przy Trenerze Błażeju Bieniaszewskim, szybko zwiększała się ilość zawodników, aby osiągnąć liczbę blisko 60 – ciu chłopaków. Obecnie drużyna podzielona jest na dwie grupy. Przez 2 lata trwania zespołu  Piast Gliwice uczestniczył  w wielu turniejach, organizowanych miedzy innymi przez takie zespoły jak WKS Śląsk Wrocław czy Zagłębie Sosnowiec. Sztab szkoleniowy obejmuje 3 trenerów:

– Błażej Bieniaszewski – trener prowadzący

– Krzysztof Bednarek oraz Witold Czekański – trenerzy wspomagający.

PIAST GLIWICE

 CIEKAWOSTKI 😯

Karpaty Krosno partnerem Piasta Gliwice

03 października 2013

Niebiesko-czerwoni zawarli współpracę z kolejnym klubem. W czwartek, doszło do podpisania umowy pomiędzy Piastem Gliwice i III-ligowymi Karpatami Krosno, z którymi „Piastunki” zmierzyły się niedawno z okazji jubileuszu 85-lecia istnienia podkarpackiej drużyny.

Joanna Frydrych, prezes Karpat, nie kryła zadowolenia z finalizacji umowy wiążącej od dzisiejszego dnia  oba kluby. – Jesteśmy dumni z tego faktu i jest to nasza pierwsza tego typu umowa z innym klubem. Propozycja współpracy, która pojawiła się ze strony Piasta była dla nas miłą wiadomością i nie zastanawialiśmy się długo, żeby z tej opcji skorzystać. Podpisaliśmy umowę i uznajemy to za nasz sukces.

Frydrych jest przekonana, że nawiązanie współpracy przyniesie wymierne korzyści klubowi z Krosna. – Bardzo istotna w tym układzie będzie wymiana zawodników i doświadczeń. Nasi piłkarze i trenerzy będą mogli wiele się nauczyć, podpatrując metody szkoleniowo-treningowe stosowane w zespole T-Mobile Ekstraklasy. Wierzę, że szereg działań, które złożą się na podjętą współpracę dadzą nam efekt w postaci awansu do II ligi.

Biuro Prasowe
GKS „Piast” SA

_M171443 _M172373

Jubileusz 85-lecia Karpat: Piłkarskie nadzieje Beniaminka i surowa lekcja Piasta Gliwice

Wysoką porażką z Piastem Gliwice zakończyło się dzisiejsze spotkanie w ramach Jubileuszu 85-lecia Karpat. Już przed meczem patrząc na kadrę rywali było wiadomo, że krośnian czeka bardzo trudne spotkanie, potwierdziło się to na boisku. Drużyna z Ekstraklasy wygrała 8:0, po dwie bramki dla Piasta zdobyli Matej Izvolt i Damian Zbozień, do bramki Karpat trafiali także Tomasz Podgórski, Rabiola, Łukasz Hanzel i Pavol Cicman.

Karpaty Krosno – Piast Gliwice 0:8 (0:4)

0-1 Podgórski (2)
0-2 Izvolt (13)
0-3 Izvolt (28)
0-4 Rabiola (37)
0-5 Hanzel (57)
0-6 Zbozień (85)
0-7 Cicman (88)
0-8 Zbozień (90)

Karpaty: Hajduk (46. Kowalik) – Jarząb (62. Telesz), Chmielowski (74. Czopko), Czopko (62. Kolbusz), Kapuściński (25. Włodarski), Dobrzański (68. Kasza), Zajdel (68. Czaja), Fydrych (62. Stanisz), Walaszczyk (68. Kasperkowicz), Kuliga, Buczek (68. Grzegorzek).

Piast: Trela (46. Szmatuła) – Klepczyński, Horvath (46. Zbozień), Polak, Król, Carles (46. Hanzel), Matras, Jurado (46. Zganiacz), Podgórski (60. Cicman), Izvolt, Rabiola (46. John).

piast_gliwice_awansowal_do_ekstraklasy_feta27 maja 2012 r. Piast Gliwice wywalczył awans do T-Mobile ekstraklasy zajmując pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Uczestniczył w nim bramkarz Marcin Korbecki ( górny rząd po prawej)  – wychowanek Karpat, a wtedy gracz Piasta. Popularny „Korba” wpisał się na stałe w historii „Piastunek”

Dodaj komentarz