Patryk Fryc w Wiśle Kraków. Oficjalny debiut w Pucharze Polski za nim!

Już od wielu dni Patryk trenował w Wiśle, przeszedł pozytywnie testy medyczne, ale brakowało podpisu zawodnika na kontrakcie.  Dzisiaj (14.08)  przyjaciel Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno – Patryk Fryc został oficjalnie zawodnikiem Wisły Kraków!

W piątek w Sosnowcu w meczu 1/16 Pucharu Polski Wisła Kraków pokonała Zagłębie 4-0. Patryk, który do gry został zarejestrowany w ten sam dzień popołudniu nieoczekiwanie jako pierwszy zmiennik pokazał się na boisku. Jego 30 minutowy występ był solidny tak po meczu ocenili komentatorzy.  Grał na innej pozycji, ale pokazał, że stać go na godne reprezentowanie utytułowanego klubu.

1/16 finału Pucharu Polski:

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 0:4

Chrapek 41′, Garguła 50′ i 54′, Brożek 80′

WISŁA: Miśkiewicz – Stolarsk, Głowacki, Jovanović, Bunoza, Małecki (79′ Stjepanović), Nalepa (87′ Burdenski), Chrapek, Garguła, Sarki (62′ Fryc), Brożek.

Patryk to chłopak o wielkim charakterze do sportu, pracowity i ambitny młody piłkarz. Wiele razy uczestniczył i prowadził zajęcia w Szkółce. Odwiedzał nas cały czas i śledzi poczynania zawodników Szkółki i jej absolwentów.  Podczas ostatniej wizyty na Orliku w Krośnie podarowaliśmy mu książkę z wpisem..” życzymy spełnienia marzeń”…myślę, że już część realizuje.  To super chwila dla tego sympatycznego człowieka, jednak przed nim wiele pracy by wywalczyć miejsce w składzie Wisły.  W piątek podczas wizyty Beniaminka w Krakowie spotkaliśmy się na trybunach. Następnym razem wierzymy, że zobaczymy go na murawie. Życzymy mu tego z całego serca!

5551_503214613082184_1881229507_n

Awans do ekstraklasy Patryka jest przykładem, że przy ciężkiej pracy i odpowiednim podejściu do sportu, szacunku do trenerów i otaczaniu się ludźmi z charakterem, możliwe jest wszystko!

Wisła Kraków podpisała roczną umowę, z opcją przedłużenia o cztery lata, z obrońcą Patrykiem Frycem. Młody obrońca, urodzony 24 lutego 1993 roku, występował do tej pory w drużynie Floty Świnoujście. Urodzony w Krośnie zawodnik rozegrał także kilka spotkań w drużynach młodzieżowych reprezentacji Polski. W barwach Floty wystąpił w 40 meczach I ligi, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył siedem asyst. Rozpoczęła się procedura rejestracji zawodnika. Wszystko po to, aby Fryc był jak najszybciej do dyspozycji trenera Franciszka Smudy. 

2

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

PS. Blisko Wisły Kraków był również nasz Wielki Przyjaciel, najlepszy piłkarz Podkarpacia w 2012 rok – Piotr Hajduk o tym  dlaczego nie został w Krakowie  i o tej całej sytuacji dużo pisano. Prawdę zna  tylko kilka osób. Nikt nie zabierze ”  Żabie” że na treningach w Grodzisku „ścigał” Głowackiego czy Chaveza 😉

Dodaj komentarz