Szkolenie trenerów – programu Szkółki Nivea z Ajaxem Amsterdam

W dniach 2-5 września 2012 w kompleksie sportowo – rekreacyjnym „Remes” w Opalenicy, gdzie w czasie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Portugalii, odbyło się szkolenie trenerów w programie „Szkółki piłkarskie NIVEA”. Wśród zwycięzców znalazła się Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno. Prelegentami byli trenerzy Ajaxu Amsterdam, zajęcia prowadził m.in. były znakomity piłkarz Ajaxu Amsterdam, Manchesteru United, Ipswich Town, Twente Enschede i reprezentacji Holandii Arnold Mühren.

Głównym elementem szkolenia były praktyczne sesje treningowe, które przybliżyły uczestnikom koncepcję pracy z najmłodszymi piłkarzami trenującymi w szkółce Ajaxu w pierwszym etapie szkolenia od 7 do 14 lat. W ostatnim dniu siedmiu wyznaczonych trenerów przeprowadziło treningi według przekazywanej koncepcji. Wśród trenerów wybranych do prowadzenia zajęć znalazł się Grzegorz Raus z Beniaminka Krosno.

Grzegorz Raus (trener Beniaminka Krosno): „Zaprezentowano nam m.in. działanie Akademii online Ajaxu Amsterdam. Uczestnicy konferencji dostali dziesięciomiesięczny dostęp do bazy ćwiczeń, filozofii prowadzenia zajęć w poszczególnych grupach wiekowych. Ponadto wraz z małżonką Alicją Babczyńską-Raus, która również szkoli najmłodsze dzieci w krośnieńskim Beniaminku, zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów projektu do udziału w konferencji prasowej „Szkółki piłkarskie NIVEA”. To było ciekawe przeżycie, by wśród tak znakomitych gości również odpowiadać na pytania dziennikarzy”.

Szkółka Piłkarska Beniaminek otrzymała bardzo bogaty zestaw sprzętu sportowego w postaci: bramek aluminiowych 2m x 5m, cztery zestawy bramek 1,8m x 1,2m, 50 kompletów piłkarskich, 50 piłek Adidas Tango, rebander do ćwiczeń bramkarskich, pachołki, tablica taktyczna. Sprzęt ten przyczyni się do sprawnego realizowania programu treningowego Ajaxu Amsterdam, znacznie urozmaici i uatrakcyjni zajęcia w Szkółce, a także pomoże najmłodszym grupom Karpat Krosno trenującym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Grzegorz Raus: „Dziękujemy wszystkim osobom związanym ze Szkółką Piłkarską Beniaminek Krosno, które na nas głosowały, rodzicom, dzieciom, trenerom, uczniom szkół i ich nauczycielom, całemu środowisku krośnieńskiemu i wszystkim sympatykom. Dziękujemy także naszym przyjaciołom z Dębicy,. Trenerzy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Dębica, Grzegorz Cyboroń i Tadeusz Stolarski pomogli nam w organizacji wyjazdu, mogliśmy również obejrzeć mecz Ekstraklasy Lech Poznań – Górnik Zabrze.”

Videorelację ze szkolenia „Szkółki Piłkarskie Nivea” prowadzonego przez trenerów Ajaxu Amsterdam można obejrzeć na stronie www.eurosport.onet.pl

 

 

UWAGA!!!  Na dzień 14 września –  Otrzymaliśmy sprzęt, który musimy teraz zmontować.Wszyscy  trenerzy Beniaminka w najbliższych dniach odbędą małe szkolenie dotyczące przygotowywania zajęć. Planujemy zorganizować pokaz na obiektach MOSiR i zaprosić gości.  W przyszłym tygodniu poinformujemy kolejnych etapach realizacji projektu

Dodaj komentarz