Beniaminek w Światowym Finale Danone Nations Cup

Nagroda Fair Play, która otrzymał Beniaminek Krosno  i dobra postawa na boisku w czasie Finału Krajowego w Warszawie zapewne poskutkowało tym, że zostaliśmy zauważeni i dostaliśmy zaproszenie, żeby w dniach 8-9 września uczestniczyć w  pięknym spektaklu piłkarskim jakim jest Finał Danone Nations Cup 2012

Początkowo mieliśmy nawet rozegrać jedno spotkanie na Stadionie Narodowym, ale ze względu na to, że wycofały się dwa zespoły: WKS i Singapur, było to niemożliwe.

Tak czy inaczej chłopcy przebywali w Campusie razem ze wszystkimi drużynami z całego świata. Rozmowy (  dzieci zawsze znajdą wspólny język  – futbol) , integracja z rówieśnikami z Argentyny, Senegalu, Maroka, Holandii, Australii, Haiti i innych krajów to są rzeczy, które nie da się kupić za pieniądze, to jest bezcenne.

Od kulis widzieliśmy przygotowania do meczów, które oglądaliśmy w sektorze VIP . Byliśmy na lunchu, gdzie do samego wieczora trwała dyskoteka dla wszystkich uczestników imprezy. Smakołyki firmy Danone nigdy się nie kończyły ku uciesze naszych chłopaków.

Mistrzem Świata turnieju Danone Cup została drużyna Korei Południowej, które w finale pokonała Japonię. Brązowy medal przypadł w udziale Szwajcarii, która po karnych pokonała Argentynę. Polska ( Gorzów Wlkp.) zajęła 17 miejsce. Nagroda Fair – Play – dla Irlandii.

PS. Za rok finał Danone Nations Cup  w Londynie…

 

Więcej: http://www.danonenationscup.pl/index.dhtml

Beniaminek  Krosno reprezentowali:

1. Latkiewicz Wiktor

2. Mazur Maciej

4. Zajdel Radosław

5. Litarowicz Paweł

6. Prętnik Bartosz

7. Sajdak Przemysław

8. Cichoń Kacper

9. Trybus Łukasz

10. Knap Karol

11. Kowalski Dominik

12. Dziura Arkadiusz

13. Jurczak Jakub

14. Kosak Dawid

Trener: Raus Grzegorz

 

Dodaj komentarz