„Beniaminek” z Krosna w finale Danone Cup Polska

„Beniaminek” z Krosna na finale Turnieju Danone Cup Polska

Drużyna Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno zwyciężyła w wojewódzkim finale turnieju Danone Nations Cup rozgrywanym we wtorek 24 kwietnia na terenie hali MOSiR przy ulicy Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Zwycięska drużyna zagwarantowała sobie tym samym udział w ogólnopolskim finale, na którym będzie walczyła o możliwość udziału w Światowym Finale, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

Właśnie zakończył się wojewódzki finał turnieju Danone Nations Cup, w którym wzięły udział 24 drużyny z województwa gromadząc na boisku 360 młodych pasjonatów futbolu. Podczas piłkarskich zmagań nie zabrakło wielu emocjonujących momentów dostarczonych nam przez zawodników. To jak komentuje rozgrywki trener zwycięskiej drużyny Pan Grzegorz Raus- Nasza szkółka piłkarska istnieje od 2007 roku. Chętnie bierzemy udział w inicjatywach takich jak Danone Nations Cup, ponieważ dają możliwość doszkalania umiejętności oraz szerszego zaprezentowania umiejętności zawodników. Dewiza, jaką kierujemy się w naszych treningach to dobra zabawa. Wzięliśmy udział w turnieju już dla samej satysfakcji i rozrywki a fakt, że udało nam się wygrać z wieloma trudnymi rywalami to dodatkowa nagroda. Dziś cieszymy się wspólnie z wiernymi kibicami zawodników, jakimi są ich rodzice. Dopingują od lat dzieci w swoich pasjach i nie zabraknie ich na finałach w Warszawie.

 

Zwycięska drużyna zapowiada, że na finał zaplanowany na 2 czerwca 2012 roku w Warszawie przyjedzie z grupą wiernych kibiców klubu towarzyszących im we wszystkich sukcesach. Tam, walka będzie jeszcze bardziej zacięta, bo gra będzie toczyć się o reprezentowanie Polski na Światowym Finale organizowanym we wrześniu tego roku.

Światowy Finał Danone Nations Cup po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, stając się jednym z dwóch najważniejszych międzynarodowych wydarzeń piłkarskich w Polsce. Już we wrześniu,40 najlepszych drużyn z 5 kontynentów, wybranych z ponad 2,5 miliona dzieci z klubów sportowych i szkół, walczyć będzie w Warszawie o zwycięstwo w Międzynarodowym Pucharze Dzieci. Rozgrywki młodych pasjonatów piłki nożnej obserwować będzie Ambasador rozgrywek Zinedine Zidane.

Dorota Solak

Dodaj komentarz